Zendure SolarFlow 4000 Mix Pro
Voor wie hij is
Goed voor
- Geen panelen: laadt met tot 4.000 W uit het net
- Laden als stroom goedkoop is: volgt een dynamisch energiecontract en laadt uit het net
- Stroom houden bij een storing: een noodstroomstopcontact bij een storing
- Ik steek hem zelf in het stopcontact: gaat in een stopcontact, een elektricien voor meer vermogen
- Buiten: IP65 voor buiten
- In een schuur of garage: laadt nog bij 0 °C
Uit de feiten die de fabrikant opgeeft, met de regels van onze keuzehulp.
Voor je koopt: vergelijk hem met 2 aanbevolen alternatieven
Ernaast twee modellen die vandaag te koop zijn en qua score en prijs het dichtst bij komen, van dezelfde soort als we die hebben.
Groen is de beste van deze 3, ook als ze die plek delen.
| Dit model Zendure SolarFlow 4000 Mix Pro Beste in 4 feiten | Bijna even goed, 79% goedkoper Jackery SolarVault 3 Pro Beste in 2 feiten | Hogere score, 72% goedkoper Jackery SolarVault 3 Pro Max Beste in 1 feit | |
|---|---|---|---|
| Belangrijkste feiten | |||
| De laagste prijs vandaag bij een winkel die bij jou bezorgt, bezorging inbegrepen. Een prijs met een sterretje komt van een winkel in het buitenland, en de bezorgkosten daarvan schatten we zelf. Laagste prijs | € 2.899Zendure (merkwinkel) | € 616 *Amazon.de beste | € 819 *Amazon.de |
| Onze eigen score van 10: 70% de feiten van de fabrikant en 30% winkelbeoordelingen. De prijs telt niet mee. Score | beste | beste | |
| Het gemiddelde van de sterren die kopers in de winkels geven, met het aantal reviews erachter. We vergelijken het pas vanaf 20 reviews. Klantbeoordeling | – | – | – |
| De volledige capaciteit van de cellen, vóór de reserve die de batterij houdt. De bruikbare capaciteit is het getal om te vergelijken. In deze vergelijkingBron
| 8 kWh beste | 2,5 kWh | 2,5 kWh |
| Hoe ver het systeem groeit met extra batterijen, in bruikbare capaciteit. In deze vergelijkingBron
| – | 15,1 kWh | 15,1 kWh |
| Het grootste vermogen dat de batterij zonder onderbreking aan je huis levert, zoals de fabrikant het opgeeft. In deze vergelijkingBron
| 4.000 W beste | 1.200 W | 2.500 W |
| Het grootste zonnevermogen dat de batterij rechtstreeks van panelen opneemt. In deze vergelijkingBron
| 8.000 W beste | 4.000 W | 4.000 W |
| Voor hoeveel volledige laadcycli de fabrikant de cellen opgeeft. In deze vergelijkingBron
| 10.000 beste | 6.000 | 6.000 |
| Hoeveel jaar de garantie van de fabrikant op de batterij loopt. In deze vergelijkingWanneer het telt
Wanneer het minder telt
Bron
| 10 jaar | 10 jaar | 10 jaar |
| Wat de batterij van stroom voorziet tijdens een stroomstoring: niets, een apparaat aan zijn eigen stopcontact, gekozen groepen of het hele huis. Bron
| Via een stopcontact op de batterij | Via een stopcontact op de batterij | Via een stopcontact op de batterij |
Feiten zoals de fabrikant ze opgeeft. Een streepje betekent dat de fabrikant het niet noemt. Op de pagina van elk model staat bij elk feit de bron. Het geluid is de eigen opgave van de fabrikant, dus dat beoordelen we niet, en een klantbeoordeling telt pas mee vanaf 20 reviews. * Buitenlandse winkel: bezorgkosten en btw naar Nederland geschat.
Prijzen per winkel
Op 6 november 2026 is de laagste prijs voor de Zendure SolarFlow 4000 Mix Pro € 2.899 bij Zendure (merkwinkel), inclusief bezorging naar Nederland. In onze ranking staat hij op plaats 3 van 13 voor een balkoncentrale, met score 5,6 van 10.
Alle prijzen zijn inclusief btw en bezorgkosten naar Nederland. Koop je via deze links, dan kunnen wij een commissie ontvangen. Dat verandert nooit onze ranking.
* Winkel in het buitenland: bezorging en btw zijn onze schatting. Retour volgt de voorwaarden van de winkel zelf, een verkoper op een marktplaats stelt zijn eigen. Tik op een retourtermijn om het beleid van de winkel te lezen. Laat je browser vertalen.
Prijsverloop
Volg prijswijzigingen via RSS. Een feedreader (RSS-app) toont een nieuw bericht bij elke wijziging, zonder e-mailadres.
Specificaties van de Zendure SolarFlow 4000 Mix Pro
Eerst de cijfers die ertoe doen, dan elk feit per groep. Volgens de fabrikant of de winkel waar we het lazen.
Zendure · op de markt sinds mei 2026
Soort systeem 1 feit
- Soort systeem
Bron: afgeleid, zonder eigen bron · gecontroleerd op 2 nov
Hoe de batterij op je huis aansluit: op een stopcontact, op een balkoncentrale, via een hybride omvormer, aan de AC-kant van een geïnstalleerd systeem, als module voor een omvormer, of als draagbare powerstation.
- Batterij voor een balkoncentrale (DC)
Capaciteit 4 feiten
- Nominale capaciteit
Tussen de modellen die we volgen
8 kWh bij dit model
Laagste
1 kWh Hoogste
8 kWh Midden
2,4 kWhHoger dan bij 31 van de 34 modellen die we volgen.
Bron: Handleiding · gecontroleerd op 2 nov
De volledige capaciteit van de cellen, vóór de reserve die de batterij houdt. De bruikbare capaciteit is het getal om te vergelijken.
- 8 kWh
- Batterijen per systeem, hoogstens
Tussen de modellen die we volgen
6 bij dit model
Laagste
1 Hoogste
6 Midden
5Hoger dan bij 29 van de 37 modellen die we volgen.
Bron: Handleiding · gecontroleerd op 2 nov
Hoeveel batterij-eenheden één systeem aankan.
- 6
- Batterijspanning
Tussen de modellen die we volgen
25,6 V bij dit model
Laagste
16 V Hoogste
102,4 V Midden
41,6 VLager dan bij 14 van de 21 modellen die we volgen.
Bron: Handleiding · gecontroleerd op 2 nov
De nominale spanning van de batterij. Een hoogvoltbatterij werkt alleen met een omvormer die daarvoor gemaakt is.
- 25,6 V
- Capaciteit in ampère-uur
Tussen de modellen die we volgen
314 Ah bij dit model
Laagste
20 Ah Hoogste
314 Ah Midden
60,6 AhHoger dan bij 13 van de 19 modellen die we volgen.
Bron: Handleiding · gecontroleerd op 2 nov
De capaciteit van de cellen in ampère-uur. Keer de spanning geeft dat de nominale capaciteit.
- 314 Ah
Vermogen 4 feiten
- AC-vermogen
Tussen de modellen die we volgen
4.000 W bij dit model
Laagste
800 W Hoogste
6.900 W Midden
1.200 WHoger dan bij 32 van de 36 modellen die we volgen.
Bron: Handleiding · gecontroleerd op 2 nov
Het grootste vermogen dat de batterij zonder onderbreking aan je huis levert, zoals de fabrikant het opgeeft.
- 4.000 W
- AC-vermogen bij levering
Tussen de modellen die we volgen
800 W bij dit model
Laagste
200 W Hoogste
800 W Midden
800 WHoger dan bij 3 van de 26 modellen die we volgen.
Bron: Handleiding · gecontroleerd op 2 nov
Het vermogen waarop de batterij bij levering staat ingesteld, wat lager kan zijn dan het maximum.
- 800 W
- Piekvermogen
Tussen de modellen die we volgen
7.200 W bij dit model
Laagste
1.200 W Hoogste
8.000 W Midden
5.520 WHoger dan bij 6 van de 11 modellen die we volgen.
Bron: zendure.de · gecontroleerd op 2 nov
Het vermogen dat hij korte tijd levert, bijvoorbeeld als een apparaat opstart.
- 7.200 W
- AC-laadvermogen
Tussen de modellen die we volgen
4.000 W bij dit model
Laagste
800 W Hoogste
4.000 W Midden
2.050 WHoger dan bij 28 van de 30 modellen die we volgen.
Bron: Handleiding · gecontroleerd op 2 nov
Hoe snel de batterij oplaadt vanaf het net.
- 4.000 W
Zonne-ingang 7 feiten
- Koppeling
Bron: afgeleid, zonder eigen bron · gecontroleerd op 2 nov
Waar de batterij op de installatie met zonnepanelen aansluit: aan de DC-kant, tussen de panelen en de omvormer, of aan de AC-kant, achter de omvormer.
- AC en DC
- Zonne-ingang
Tussen de modellen die we volgen
8.000 W bij dit model
Laagste
0 W Hoogste
8.000 W Midden
1.900 WHoger dan bij 27 van de 28 modellen die we volgen.
Bron: Handleiding · gecontroleerd op 2 nov
Het grootste zonnevermogen dat de batterij rechtstreeks van panelen opneemt.
- 8.000 W
- Zonnetrackers (MPPT)
Tussen de modellen die we volgen
2 bij dit model
Laagste
2 Hoogste
4 Midden
3Lager dan bij 14 van de 25 modellen die we volgen.
Bron: Handleiding · gecontroleerd op 2 nov
Hoeveel aparte strings panelen hij aankan, elk afzonderlijk gevolgd voor het beste vermogen.
- 2
- Hoogste zonnespanning
Tussen de modellen die we volgen
400 V bij dit model
Laagste
55 V Hoogste
600 V Midden
60 VHoger dan bij 17 van de 20 modellen die we volgen.
Bron: Handleiding · gecontroleerd op 2 nov
De hoogste spanning die de zonne-ingang aankan. Een string panelen moet daaronder blijven, ook op een koude dag.
- 400 V
- Trackerspanning, laagste
Tussen de modellen die we volgen
30 V bij dit model
Laagste
10 V Hoogste
30 V Midden
16 VHoger dan bij 21 van de 24 modellen die we volgen.
Bron: Handleiding · gecontroleerd op 2 nov
De laagste spanning waarbij de tracker op vol vermogen werkt.
- 30 V
- Trackerspanning, hoogste
Tussen de modellen die we volgen
400 V bij dit model
Laagste
48 V Hoogste
550 V Midden
60 VHoger dan bij 21 van de 23 modellen die we volgen.
Bron: Handleiding · gecontroleerd op 2 nov
De hoogste spanning waarbij de tracker op vol vermogen werkt.
- 400 V
- Zonnestroom per tracker
Tussen de modellen die we volgen
17,2 A bij dit model
Laagste
14 A Hoogste
36 A Midden
18 ALager dan bij 14 van de 21 modellen die we volgen.
Bron: Handleiding · gecontroleerd op 2 nov
De hoogste stroom die één tracker opneemt. Een paneel dat meer levert, wordt daartoe beperkt.
- 17,2 A
Rendement en sluipverbruik 3 feiten
- Rendement (heen en terug)
Bron: zendure.de · gecontroleerd op 2 nov
Hoeveel van de energie die erin gaat er weer uitkomt, zoals de fabrikant het opgeeft. Met een hoger getal verlies je minder bij elke cyclus.
- 90 %
- Rendement gemeten
Bron: zendure.de · gecontroleerd op 2 nov
Wat het rendement omvat. AC naar AC rekent de verliezen van de omvormer in beide richtingen mee en is het getal om te vergelijken. Een DC-getal laat de omvormer weg, dus dat valt hoger uit.
- Niet vermeld
- Rendement gemeten onder
Bron: zendure.de · gecontroleerd op 2 nov
De omstandigheden die de fabrikant bij zijn rendement noemt, zoals het vermogen en de temperatuur.
- 95 % charge × 95 % discharge efficiency on the module side ≈ 90.25 %
Levensduur en garantie 4 feiten
- Celchemie
Bron: Handleiding · gecontroleerd op 2 nov
De chemie van de cellen. LFP-cellen gaan veel cycli mee en raken minder snel oververhit dan NMC-cellen.
- Lithium-ijzerfosfaat (LFP)
- Opgegeven cycli
Tussen de modellen die we volgen
10.000 bij dit model
Laagste
3.000 Hoogste
10.000 Midden
6.000Hoger dan bij 25 van de 33 modellen die we volgen.
Bron: zendure.de · gecontroleerd op 2 nov
Voor hoeveel volledige laadcycli de fabrikant de cellen opgeeft.
- 10.000
- Capaciteit na de opgegeven cycli
Tussen de modellen die we volgen
70 % bij dit model
Laagste
60 % Hoogste
80 % Midden
70 %Hoger dan bij 2 van de 17 modellen die we volgen.
Bron: zendure.de · gecontroleerd op 2 nov
Het deel van de capaciteit dat volgens de fabrikant over is na die cycli.
- 70 %
- Garantie
Tussen de modellen die we volgen
10 jaar bij dit model
Laagste
5 jaar Hoogste
12 jaar Midden
10 jaarHoger dan bij 2 van de 38 modellen die we volgen.
Wanneer het telt
- Een batterij die je koopt om tien jaar of langer te houden.
- Een groot en duur systeem, waarbij een kapotte cel veel kost om te vervangen.
Wanneer het minder telt
- Een kleine draagbare powerstation die je waarschijnlijk eerder vervangt, heeft de extra jaren nauwelijks nodig.
Bron: zendure.de · gecontroleerd op 2 nov
Hoeveel jaar de garantie van de fabrikant op de batterij loopt.
- 10 jaar
Noodstroom 4 feiten
- Noodstroom
Bron: zendure.de · gecontroleerd op 2 nov
Wat de batterij van stroom voorziet tijdens een stroomstoring: niets, een apparaat aan zijn eigen stopcontact, gekozen groepen of het hele huis.
- Via een stopcontact op de batterij
- Noodstroomuitgang
Tussen de modellen die we volgen
3.680 W bij dit model
Laagste
1.000 W Hoogste
3.680 W Midden
1.600 WHoger dan bij 20 van de 23 modellen die we volgen.
Bron: Handleiding · gecontroleerd op 2 nov
Het grootste vermogen dat de batterij levert tijdens een stroomstoring.
- 3.680 W
- Omschakeltijd
Tussen de modellen die we volgen
10 ms bij dit model
Laagste
10 ms Hoogste
20 ms Midden
15 msLager dan bij 8 van de 14 modellen die we volgen.
Bron: zendure.de · gecontroleerd op 2 nov
Hoelang de stroom weg is voordat de noodstroom het overneemt. Hoe korter, hoe meer apparaten blijven werken.
- 10 ms
- Laden met zonnestroom tijdens een stroomstoring
Bron: zendure.de · gecontroleerd op 2 nov
Of de panelen de batterij blijven laden terwijl het stroomnet uitgevallen is.
- ja
Meter en tarieven 2 feiten
- Ondersteunde meters
Bron: zendure.de · gecontroleerd op 6 nov
Welke energiemeters de batterij uitleest om het verbruik van je huis te volgen, zodat hij levert wat het huis verbruikt en niet meer.
- Eigen stroomtang van de fabrikant
- Dynamisch energiecontract
26 van de 26 modellen die we volgen hebben dit.
Bron: zendure.de · gecontroleerd op 6 nov
Of de batterij kan laden als stroom goedkoop is en ontladen als die duur is, op een prijs per uur.
- ja
Slimme functies 1 feit
- Verbinding
Bron: Handleiding · gecontroleerd op 2 nov
Hoe de batterij verbinding maakt met je netwerk of de app.
- Wifi, Ethernet, Bluetooth
Bouw en plaatsing 9 feiten
- Plaatsing
Bron: zendure.de · gecontroleerd op 2 nov
Waar de batterij volgens de fabrikant mag staan.
- Binnen of buiten
- Beschermingsklasse (IP)
Bron: Handleiding · gecontroleerd op 2 nov
Hoe goed de behuizing stof en water buitenhoudt. Een batterij die buiten staat, heeft een hogere klasse nodig.
- IP65
- Laagste gebruikstemperatuur
Tussen de modellen die we volgen
-20 °C bij dit model
Laagste
-20 °C Hoogste
-10 °C Midden
-20 °CLager dan bij 1 van de 31 modellen die we volgen.
Bron: Handleiding · gecontroleerd op 2 nov
De laagste temperatuur waarbij de batterij werkt.
- -20 °C
- Hoogste gebruikstemperatuur
Tussen de modellen die we volgen
55 °C bij dit model
Laagste
45 °C Hoogste
60 °C Midden
55 °CHoger dan bij 2 van de 31 modellen die we volgen.
Bron: Handleiding · gecontroleerd op 2 nov
De hoogste temperatuur waarbij de batterij werkt.
- 55 °C
- Laagste laadtemperatuur
Tussen de modellen die we volgen
0 °C bij dit model
Laagste
-20 °C Hoogste
0 °C Midden
0 °CHoger dan bij 7 van de 19 modellen die we volgen.
Bron: Handleiding · gecontroleerd op 2 nov
De laagste temperatuur waarbij de batterij nog laadt. Veel cellen mogen onder 0 °C niet laden zonder verwarming.
- 0 °C
- Hoogste laadtemperatuur
Bron: Handleiding · gecontroleerd op 3 nov
De hoogste temperatuur waarbij de batterij nog laadt.
- 55 °C
- Zelfverwarming
28 van de 28 modellen die we volgen hebben dit.
Bron: Handleiding · gecontroleerd op 2 nov
Of de batterij zijn eigen cellen verwarmt, zodat hij ook bij koud weer laadt.
- ja
- Gewicht
Tussen de modellen die we volgen
82 kg bij dit model
Laagste
4,7 kg Hoogste
82 kg Midden
25,9 kgHoger dan bij 35 van de 37 modellen die we volgen.
Wanneer het telt
- Een draagbare powerstation meenemen naar de tuin, de auto of de camping.
- Een muur of balkonhek dat de batterij moet dragen.
Wanneer het minder telt
- Een staand systeem dat één keer wordt geïnstalleerd en blijft staan.
Bron: Handleiding · gecontroleerd op 2 nov
Het gewicht van de batterij, of van één eenheid bij een batterij die uit meerdere bestaat.
- 82 kg
- Geluid
Tussen de modellen die we volgen
43 dB bij dit model
Laagste
30 dB Hoogste
43 dB Midden
30 dBHoger dan bij 8 van de 11 modellen die we volgen.
Wanneer het telt
- Een batterij in een gang, een woonkamer of naast een slaapkamer.
- Een model met een ventilator die draait terwijl hij op vol vermogen laadt.
Wanneer het minder telt
- In een garage of kelder hoort niemand hem.
Bron: zendure.de · gecontroleerd op 2 nov
Hoe luid de batterij is als hij werkt, zoals de fabrikant het opgeeft.
- 43 dB
Installatie 2 feiten
- Installatie
Bron: zendure.de · gecontroleerd op 2 nov
Of je de batterij zelf plaatst of dat een installateur hem moet aansluiten.
- Elektricien voor meer vermogen
- Vrije ruimte nodig
Tussen de modellen die we volgen
50 mm bij dit model
Laagste
30 mm Hoogste
50 mm Midden
30 mmHoger dan bij 3 van de 5 modellen die we volgen.
Bron: Handleiding · gecontroleerd op 2 nov
De vrije ruimte die de fabrikant rond de batterij vraagt.
- 50 mm
Bronnen: Handleiding · zendure.de
Onze score
Zekerheid: gemiddeld. Minder dan 300 klantbeoordelingen bij de winkels. De hoogste score vandaag is 6,0.
-
Klantbeoordelingen 30%–
Klantbeoordelingen, 30%: nog geen bij de winkels die naar Nederland bezorgen, dus dit deel valt weg en de score is alleen het deel voor functies.
-
Functies 70%5,6
47 van de 82 punten voor de feiten die de fabrikant opgeeft, de andere 18 geteld tegen het gemiddelde aandeel in de markt van 50%.
- De prijs telt nooit meeEen korting zet een model nooit hoger. De laagste prijs van vandaag staat naast de score, elke ochtend gecontroleerd.
- Te weinig feiten, geen plekAlleen thuisbatterijen waarvan de soort en de belangrijkste feiten bekend zijn, krijgen een plaats. De rest krijgt een voorlopige score.
- Testers ernaast, niet erinDe keuzes van testers staan naast de score en tellen er niet in mee.
De maker
Zendure
Zendure is een energietechnologiebedrijf met teams in Silicon Valley in de Verenigde Staten, de Greater Bay Area in China, Japan en Duitsland. In Europa verkoopt het via Zendure DE GmbH in Düsseldorf. Tot de balkon- en thuisbatterijen horen de SolarFlow 2400 AC en de SolarFlow Hub 2000.



